REJESTRACJA

Trudne wyzwania terenowe w Gua Musang

THE Rainforest Challenge (RFC) w Malezji po raz kolejny służyło jako wielki finał RFC Global Series, ogólnoświatowego toru terenowego obejmującego 22 kraje i 45 wydarzeń.

Edycja 2018 była również 23. Rainforest Challenge (RFC), które po raz pierwszy odbyło się w Kelantan, stanie, który co roku mierzy się z gniewem monsunowym.

Tym razem w klasyfikacji ogólnej było dwóch mistrzów: jeden w kategorii prototypów, a drugi w kategorii zmodyfikowanej produkcji.

Trasa RFC Grand Final 2018 poprowadziła uczestników w 150 pojazdach najpierw z Kota Baru do Tumpat, a następnie do Tanah Merah w Kuala Krai i do najgłębszej dżungli południowego Kelantan, kończąc imprezę w Gua Musang - łącznie przez 12 dni ( zamiast zwykłych 10 dni).

Ze względu na długie odcinki terenowe poza zasięgiem miast lub wiosek, wszystkie pojazdy wyścigowe i pomocnicze miały dodatkowe wyzwanie, polegające na przewożeniu wystarczającej ilości paliwa od trzeciego dnia do końca imprezy.

Etapy wyścigu zostały trafnie nazwane Predator, Terminator i Twilight Zone, co odzwierciedlało postępującą trudność w miarę upływu dni dla 300 uczestników z 30 krajów, w tym Rosji, Mongolii, Chin, Korei Południowej, Stanów Zjednoczonych, Polski, Indii, Ukraina i Ekwador.

Dla zespołów wyścigowych przeszkody, które musieli pokonać, obejmowały pokonywanie niekończących się stromych zjazdów i podjazdów, pokonywanie wąskich mostów z bali, jazdę po bagnach, utrzymywanie kontroli na zdradliwym śliskim terenie i przekraczanie potężnych rzek w Bering we wnętrzu.

Tegoroczny etap transportu był długą i żmudną podróżą poza cywilizację przez osiem z 12 dni.

„Teren dżungli nie przypomina żadnego, z jakim kiedykolwiek się zetknęliście” - powiedział założyciel i twórca Rainforest Challenge oraz RFC Global Series, Luis JA Wee.

„Tutaj, na zaledwie 2 km torów, znajdziesz wiele rodzajów naturalnych przeszkód, których pokonanie wymagałoby godzin.

„Programy i harmonogramy są wytycznymi dopiero po rozpoczęciu operacji naziemnych. W dżungli utwory mogą zmienić się z łatwych w ekstremalne hardcore w ciągu kilku godzin ulewnego deszczu, co powoduje osunięcia ziemi, erozję i powodzie ”- powiedział.

Dla wszystkich, którzy dotarli do Pos Gob, kontakt z rdzenną ludnością z najgłębszej osady aborygenów w Kelantan był przeżyciem.

Ceremonia wręczenia nagród odbyła się w dżungli po raz pierwszy w historii RFC. Ta noc była także ukoronowaniem dla Team 104 (Rosja), trzykrotnego mistrza (Prototyp) i dla Team 117 (Malezja), który został ogłoszony sześciokrotnym mistrzem (zmodyfikowana produkcja).

Wreszcie etap transportu z powrotem do cywilizacji był utrudniony przez deszcze monsunowe trwające od 24 do 41 godzin.

Podsumowując, było to kolejne wyzwanie Rainforest Challenge, które zostało zapamiętane i zasilone przez Petron, partnera imprezy w zakresie paliw i olejów silnikowych.

główni Sponsorzy 

główny Partner

patronat honorowy

Sponsorzy

Sponsorzy ODCINKÓW SPECJALNYCH

Współpraca medialna

partnerzy

Facebook
YouTube
Instagram
pl_PL